Polici vrasës e kishte fiksim të fotografohej me politikanë (FOTO LAJM)

Shefki Spahiu, është rreshteri kriminel i Policisë së Kosovës, i cili vrau në vendin e punës, të riun nga Mushtishti, Jetmir Aliajn.

Në fotografi ai shihet me kryeministrin Ramush Haradinaj, anëtarin e AAK-së, Blerim Kuçin, si dhe me kryetarin e Suharekës, Bali Muharremajn.

Poashtu, mësohet se Spahiu ishte edhe në procese gjyqësore për disa vepra penale.

Ai akuzohej nga Prokuroria Themelore e Prizrenit se më 9 qershor 2015 në Suharekë në një motel kishte kryer aktin seksual me personin e mitur.

Për këtë veprim Spahiu ngarkohej për keqpërdorim seksual të personave nën moshën 16 vjet, për të cilën vepër Kodi Penal i Kosovës parasheh dënimin deri në 20 vjet burgim.

Madje ai ishte shapllur i pafajshëm për keqpërdorim seksual nga Gjykata Themelore në Prizren.
Shtuar më 18/03/2019, ora 08:40

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori