Policët serbë flisnin shqip
Në mesin e 5 mijë policëve serbë që mbanin sigurinë në stadiumin e Beogradit, kishte dhe nga ata që flisnin shqip.

Një dëshmi e tillë është dhënë nga gazetari Blendi Fevziu, i cili ka theksuar se shumë policë të Serbisë mesa duket kishin prejardhje nga Kosova.

Fevziu në një prononcim për "Zëri" ka thënë se këta policë me siguri kanë qenë nga Kosova, por se pas luftës, ose pas pavarësisë kanë ikur për në Serbi./albeu.com/
Shtuar më 20/10/2014, ora 10:25

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori