Polaku Włosowicz mund tė jetė nė krye tė EULEX
Pëlqej
Abonohu pėr lajmet me e-mail:
E-maili juaj:      Tani, kontrolloni e-mailin tuaj dhe konfirmoni abonimin!
Diplomati polak, Zbigniew Włosowicz mund tė jetė nė krye tė EULEX-it, raportojnė mediet polake. Ai ėshtė futur nė rrethin e ngushtė pėr shef tė ri tė EULEX-it nė Kosovė.


Sipas agjencisė polake tė lajmeve PAP, Włosowicz i ka gjasat mė tė mėdha qė tė zgjidhet nė kėtė post. “Ai ka gjasa tė shumta, pasi qė nė dy mandate kėtė funksion e kanė ushtruar francezėt, dhe pasi qė francezėt kanė rol tė rėndėsishėm nė misionin e NATO-s nė Kosovė, nė krye tė EULEX-it mund tė jetė dikush nga njė vend tjetėr”, kanė thėnė burime nė Bruksel pėr kėtė agjenci. /albeu.com/
Shtuar më 04/07/2012, ora 09:34
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori
 
Si e vlerësoni ligjin për Arsimin e Lartë të miratuar nga parlamenti?
48.75 %
23.94 %
17.66 %
9.64 %
Total 2644 Vota!
 
Mijėra shqiptarė kanė festuar nė tė gjithė botėn fitoren e Shqipėrisė ndaj Armenisė dhe kualifikimin pėr EURO 2016.

Mijėra shqiptarė kanė festuar nė tė gjithė botėn fitoren e Shqipėrisė ndaj Armenisė dhe kualifikimin pėr EURO 2016.