Polaku Włosowicz mund të jetë në krye të EULEX
Pëlqej
Abonohu për lajmet me e-mail:
E-maili juaj:      Tani, kontrolloni e-mailin tuaj dhe konfirmoni abonimin!
Diplomati polak, Zbigniew Włosowicz mund të jetë në krye të EULEX-it, raportojnë mediet polake. Ai është futur në rrethin e ngushtë për shef të ri të EULEX-it në Kosovë.


Sipas agjencisë polake të lajmeve PAP, Włosowicz i ka gjasat më të mëdha që të zgjidhet në këtë post. “Ai ka gjasa të shumta, pasi që në dy mandate këtë funksion e kanë ushtruar francezët, dhe pasi që francezët kanë rol të rëndësishëm në misionin e NATO-s në Kosovë, në krye të EULEX-it mund të jetë dikush nga një vend tjetër”, kanë thënë burime në Bruksel për këtë agjenci. /albeu.com/
Shtuar më 04/07/2012, ora 09:34

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori
 

"Lumturi dhe krenari, mes arbëreshevë që ruajtën gjuhën dhe kulturën për më shumë se 5 shekuj dhe me fëmijë Të mrekulluëshëm!" {Lorik Cana}