Po digjen malet përreth Badovcit
Malet përreth Liqenit të Badovcit janë përfshirë nga zjarri.

Pyjet kanë marrë flakë, sidomos gjatë orëve të pasdites, kur dhe temperaturat kanë qenë më të larta.

Në vendngjarje ndodhen shërbime zjarrfikëse, që janë munduar të shuajnë flakët.

Sivjet, ndryshe nga një vit apo vite më parë nuk ka patur shumë djegie të pyjeve nëpër Kosovë. /albeu.com/
Shtuar më 27/08/2014, ora 17:04
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori