Planet e Pacollit dhe Thaçit për Trepçën
Dy partnerët e koalicionit qeverisës të Kosovës, PDK’ja e Hashim Thaçit dhe AKR’ja e Behgjet Pacollit kanë pasur vizione të ndryshme për “Trepçën”.
Sipas Koha Ditore, PDK’ja donte t privatizonte ndërmarrjen, kurs mihjet të jepeshin me koncesion, por Pacolli kishte kërcënuar me largim nga Koalicioni, në rast se nuk përparon vizioni i tij për këtë rast, dhe PDK’ja iu bind.

Plani i AKR’së parasheh që pasi “Trepça” ti merret AKP’së , ajo ti kalojë një menaxhim një kompanie angleze e cila do ta regjistronte në Bursën e Londrës. /albeu.com/
Shtuar më 01/02/2014, ora 10:21

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori