Pikat kufitare Jarinjë dhe Bërnjak, doganierët disa ditë pa ndërruar
Prej gati afër pesë ditësh doganierët në pikat kufitare Jarinjë dhe Bërnjak në veri të vendit nuk janë ndërruar pasi
kushtet e këqia atmosferike e kanë bërë të pamundur fluturimin e helikopterëve në pikat doganore.

Adriatik Stavileci, zëdhënës i Doganave, për Radio Kosovën tha se ndërrimi tashmë është bërë sot pasi helikopteri ka dërguar oficerët e ndërrimit të radhës, që zëvendësojnë oficerët në këto dy pika.

”Me 30 kur është bërë ndërrimi i fundit faktikisht nuk kemi arritë me bërë ndërrimin deri me sot. Sot në mëngjes veç është nisur ndërrimi i ardhshëm”, tha Stavileci. /albeu.com/
Shtuar më 04/01/2013, ora 13:04

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori