Petroviq: Prishtina dhe Beogradi tregojnė kooperativitet nė dialog
Pëlqej
Abonohu pėr lajmet me e-mail:
E-maili juaj:      Tani, kontrolloni e-mailin tuaj dhe konfirmoni abonimin!
Pas kthimit nga Brukseli zėvendpskryeministri i Kosovės Slobodan Petroviq thekson se ekipet e Prishtinės dhe tė Beogradit kanė treguar kooperativitet nė zgjedhjen e problemeve pėr implementimin e Marrėveshjes sė Brukselit


"Ėsht arritur pajtimi pėr temat qė janė para nesh, siē janė data dhe organizimi i zgjedhjeve, zgjedhje e komandantit tė policisė, ligji pėr amnistinė dhe funksionimi i institucioneve nė veri tė Kosovės" shprehet ai.

Petroviq ka shprehur kėnaqėsinė qė edhe pėrkundėr ndjeshmėrisė tė temave, bisedimet ishin konstruktive dhe kishin qėllim qė sa mė me sukses tė implementohet marrėveshja e arritur nė Bruksel. /albeu.com/
Shtuar më 22/06/2013, ora 18:38
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori
Get Adobe Flash player
 
Kombėtarja shqiptare ka shfaqur njė lojė tė bukur duke arritur tė barazojė 1-1 nė ndeshjen miqėsore ndaj Francės qė u zhvillua nė Stade de Rennes nė praninė e rreth 3000 tifozėve shqiptarė.

Kombėtarja shqiptare ka shfaqur njė lojė tė bukur duke arritur tė barazojė 1-1 nė ndeshjen miqėsore ndaj Francės qė u zhvillua nė Stade de Rennes nė praninė e rreth 3000 tifozėve shqiptarė.