Petroviq: Prishtina dhe Beogradi tregojnë kooperativitet në dialog
Pëlqej
Abonohu për lajmet me e-mail:
E-maili juaj:      Tani, kontrolloni e-mailin tuaj dhe konfirmoni abonimin!
Pas kthimit nga Brukseli zëvendpskryeministri i Kosovës Slobodan Petroviq thekson se ekipet e Prishtinës dhe të Beogradit kanë treguar kooperativitet në zgjedhjen e problemeve për implementimin e Marrëveshjes së Brukselit


"Ësht arritur pajtimi për temat që janë para nesh, siç janë data dhe organizimi i zgjedhjeve, zgjedhje e komandantit të policisë, ligji për amnistinë dhe funksionimi i institucioneve në veri të Kosovës" shprehet ai.

Petroviq ka shprehur kënaqësinë që edhe përkundër ndjeshmërisë të temave, bisedimet ishin konstruktive dhe kishin qëllim që sa më me sukses të implementohet marrëveshja e arritur në Bruksel. /albeu.com/
Shtuar më 22/06/2013, ora 18:38
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori
 
Portali i njohur sportiv “Goal.com” ka publikuar karikaturën e ditës së sotme ku personazhet kryesore sigurisht do të ishin nga super ndeshja ndërmjet Barcelonës dhe Juventusit.

Në të është trinomi i frikshëm i Barcelonës MSN dhe dyshja e hekurt e mbrojtjes juventine, Bonucci-Chiellini.

Portali i njohur sportiv “Goal.com” ka publikuar karikaturën e ditës së sotme ku personazhet kryesore sigurisht do të ishin nga super ndeshja ndërmjet Barcelonës dhe Juventusit. Në të është trinomi i frikshëm i Barcelonës MSN dhe dyshja e hekurt e mbrojtjes juventine, Bonucci-Chiellini.