Petroviē: Pas zgjedhjeve situata nė veri do ndryshojė
Pëlqej
Abonohu pėr lajmet me e-mail:
E-maili juaj:      Tani, kontrolloni e-mailin tuaj dhe konfirmoni abonimin!
Ministri i Administrimit tė Pushtetit Lokal, Sllobodan Petroviē tha se Qeveria e Kosovės nuk pėrkrah asnjė lloj tė zgjedhjeve qė nuk kanė pėrkrahjen e faktorit ndėrkombėtarė. Duke iu referuar mbajtjes sė zgjedhjeve tė Serbisė nė Kosovė, Petroviēi tha se situata do tė ndryshoj edhe nė veri pas zgjedhjeve tė 6 majit nė Serbi.


Gjatė njė takimi me drejtorin nė Departamentin e Shtetit pėr zhvillimin e politikave rajonale nė SHBA, Raffi Gregorian, Petroviē e quajti tė parėndėsishme mbajtjen eventuale tė zgjedhjeve tė Serbisė nė Kosovė.

“Asgjė qė nuk e ka pėrkrahjen e faktorit ndėrkombėtarė nuk duhet ti jepet rėndėsi e madhe. Nė kemi pas zgjedhje nė vitin 2009 dhe ne punojmė vetėm nė kėtė drejtim. Dhe jam shumė i bindur se pas zgjedhjeve qė do tė mbahen nė Serbi, situata do tė ndryshojė nė veri ”, tha Petroviē.

Lidhur me zhvillimin e ndonjė dialogu tė mundshėm pėr veriun e Kosovės, ministri Petroviē tha se ėshtė i gatshėm tė jetė pjesė e ēfarėdo dialogu qė ka tė bėjė me pėrmirėsimin e jetės sė qytetarėve serbė dhe integrimin e tyre nė shoqėrinė kosovarė. /albeu.com/

Shtuar më 25/04/2012, ora 13:55
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori
 
Domatet, patat, mandarinat .. kanė qenė vetėm disa nga

Domatet, patat, mandarinat .. kanė qenė vetėm disa nga "mjetet" qė opozita ka pėrdorė sot kundėr qeverisė nė protestėn e mbajtur nė Tiranė.