Permendorja e dëshmorëve të ish-UÇPMB-së, ja vendet e propozuara nga Serbia
Varrezat e dëshmorëve ose oborri i ndonjë xhamie janë vendet e sugjeruara nga përfaqësuesit e Qeverisë së Serbisë për vendosjen e shtatores me emrat e 25 dëshmorëve shqiptarë të ish-UÇPMB-së.

Pas takimit të zhvilluar në Bujanovc mes zyrtareve te qeverisë serbe dhe perfaqësueve te Luginës së Preshevës si dhe me ambasadorin e SHBA-së në Beograd, Michael Kirby, me ambasadorin e Britanisë së Madhe, Michael Devenport, me përfaqësues të BE-së, si dhe me përfaqësuesit e OSBE-së, shkruan koha ditore.

Pala shqiptare i ka cilësuar si të papranueshme keto kerkesa. /albeu.com/
Shtuar më 11/01/2013, ora 09:18

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori