Pėrhapet nė burg sėmundja e tuberkulozit
Pëlqej
Abonohu pėr lajmet me e-mail:
E-maili juaj:      Tani, kontrolloni e-mailin tuaj dhe konfirmoni abonimin!
Identifikohet njė i sėmurė dhe njė tjetėr ėshtė hospitalizuar si i dyshuar me sėmundjen e tuberkulozit nė Qendrėn e Paraburgimit nė Lipjan.

Mjekėt brenda Burgut si dhe njė komision mjekėsor i jashtėm qė ėshtė formuar pėr ta menaxhuar kėtė situatė nuk e dinė nga ka ardhur kjo sėmundje e harruar prej kohėsh.

Nga ana tjetėr, janė rreth 30 persona tė paraburgosur dhe pjesėtarė tė stafit tė Qendrės sė Paraburgimit, tė cilėt po presin rezultatet nga ekzaminimi lidhur me mundėsinė e prekjes nga tuberkulozi, shkruan "Koha Ditore".

Pulomolgu Ibrahim Beqiraj, konsulent i Burgut tė Dubravės i cili ėshtė angazhuar si kryetar i komisionit tė jashtėm mjekėsor pėr t’u marrė me ēėshtjen e sėmundjes sė tuberkulozit nė kėtė qendėr Paraburgimi, ėshtė shprehur se ende nuk ėshtė zbuluar prej nga ka ardhur kjo sėmundje. /albeu.com/
Shtuar më 24/02/2014, ora 11:33
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori
 
Serish tensione ne Kuvendin e Kosoves, nderkohe qe deri tani jane arrestuar 3 deputete te Opozites: Fisnik Ismaili, Haxhi Shala dhe Ismail Kurteshi

Serish tensione ne Kuvendin e Kosoves, nderkohe qe deri tani jane arrestuar 3 deputete te Opozites: Fisnik Ismaili, Haxhi Shala dhe Ismail Kurteshi