Përhapet në burg sëmundja e tuberkulozit
Pëlqej
Abonohu për lajmet me e-mail:
E-maili juaj:      Tani, kontrolloni e-mailin tuaj dhe konfirmoni abonimin!
Identifikohet një i sëmurë dhe një tjetër është hospitalizuar si i dyshuar me sëmundjen e tuberkulozit në Qendrën e Paraburgimit në Lipjan.

Mjekët brenda Burgut si dhe një komision mjekësor i jashtëm që është formuar për ta menaxhuar këtë situatë nuk e dinë nga ka ardhur kjo sëmundje e harruar prej kohësh.

Nga ana tjetër, janë rreth 30 persona të paraburgosur dhe pjesëtarë të stafit të Qendrës së Paraburgimit, të cilët po presin rezultatet nga ekzaminimi lidhur me mundësinë e prekjes nga tuberkulozi, shkruan "Koha Ditore".

Pulomolgu Ibrahim Beqiraj, konsulent i Burgut të Dubravës i cili është angazhuar si kryetar i komisionit të jashtëm mjekësor për t’u marrë me çështjen e sëmundjes së tuberkulozit në këtë qendër Paraburgimi, është shprehur se ende nuk është zbuluar prej nga ka ardhur kjo sëmundje. /albeu.com/
Shtuar më 24/02/2014, ora 11:33
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori
 
Taulant dhe Granit Xhaka janë dy vëllezërit që përballen në skuadra të ndryshme për herë tëparë në një Kampionat Evropian

Taulant dhe Granit Xhaka janë dy vëllezërit që përballen në skuadra të ndryshme për herë tëparë në një Kampionat Evropian