Përfundon takimi i liderëve të opozitës
Kreu i VV-së, Visar Ymeri dhe bashkëpartiaku i tij, Albin Kurti kanë qenë të parët që kanë dalë nga selia e AAK'së, pas takimit me nikoqirin Ramush Haradinaj dhe të parin e NISMA-s, Fatmri Limaj.

Takimi i liderëve dhe zyrtarëve tjerë të tri partive opozitare, në AAK, ka përfunduar, pas gati një ore e gjysmë diskutim.

Asnjeri nga ta nuk ka pranuar të prononcohet për media. Përjashtuar, liderin e AAK'së, Ramush Haradinaj i cili i tha shkurt Gazetës Express: "Ishte takim pune, konsultë për temat që vinë".

Por, ai nuk specifikoi nëse janë diskutuar përçarjet mes VV'së, AAK'së dhe NISMA's, e as për datën e protestës e cila, të premten, u shyte për në kohë të pa caktuar.

Haradinaj doli nga selia e tij bashkë me kreun e NISMA-s, Fatmir Limaj dhe zyrtarët tjerë të kësaj partie Jakup Krasniqi e Endrit Shala.

Para tyre, shpejtë nga takimi dolën Visar Ymeri e Albin Kurit të VV-së, shkruan Gazeta Express.

Këta të dy se thanë asnjë fjalë se për çka diskutuan në takim. /albeu.com/.
Shtuar më 29/03/2016, ora 17:02

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori