Përfundon takimi, Delawie: Kosova të marrë vendime të rëndësishme
Ka përfuduar takimi i parë i Kryeministrit Ramush Haradinaj me Ambasadorin Amerikan në Prishtinë, Greg Delawie, shkruan albeu.com.

Pas takimit Delawie në një pronocim për media është shprehur, "Sapo fola me kryeministrin e ri dhe ia bëra të qartë se SHBA mbështet Kosovën në çdo aspekt".

Prioritetet tona sa i përket politikave mbesin të njëjta siç janë, zhvillimi ekonomik dhe përmisimi i sigurisë rajonale. Natyrisht i bej ftesë të gjithë udhëheqëve të Kosovës që ti venë interesant e para të shtetit të Kosovës. Kohë nuk ka për të humbur prandaj Kosova duhet të ecë përpara duke marrë vendimerëndësishme." ka shtuar ai. /albeu.com
Shtuar më 11/09/2017, ora 12:40

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori