Përfundon sot afati i aplikimit për ish pjesëmarrësit e luftës
Procesi i aplikimit për veteranë, dëshmorë dhe invalidë të luftës së UÇK-së do të përfundojë sot ndërsa bëhet e ditur se deri më tani numri i atyre që kanë dorëzuar aplikacionet për statusin e veteranit, dëshmorit dhe invalidit të luftës ka arritur mbi 50 mijë.

Pas përfundimit të këtij afati, pritet të nisë procesi i filtrimit të tyre i cili pritet të zgjasë 2-3 muaj. /albeu.com/
Shtuar më 28/02/2013, ora 09:39

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori