Përfaqësuesi diplomatik i Serbisë në Kosovë, Ivanoviq kandidati i vetëm
Ish-sekretari i shtetit në Ministrinë për Kosovën të qeverisë serbe, Oliver Ivanoviq është kandidati i vetëm për postin e përfaqësuesit diplomatik të Serbisë në KosovëSipas gazetës “Blic”, kandidati duhet të ketë përvojë politike, të njohë mirë situatën në Kosovë dhe rajon, të jetë i bsueshëm, si dhe që përveç serbishtes, të flasë edhe shqip dhe anglisht. /albeu.com/
Shtuar më 08/01/2013, ora 12:22

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori