‘Për çështjet e brendshme Thaçi nuk bisedon me Serbinë’
Kryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi në një proncim për gazetën beogradase Veçernje Novosti ka ripërsërit qëndrimin se nuk do të ketë ndarje të Kosovës ndërsa ka nënvizuar se për rregullimin e brendshëm të Kosovës nuk do të bisedojë me Serbinë. Ai ka theksuar se komuniteti serb në Kosovë mund të llogarisë me të drejta të nivelit të lartë evropian.


Sa i përket dialogut Kosovë-Serbi, kryeministri Thaçi tha se po bisdeohet për normalizimin e raporteve ndërmjet vendeve tona dhe se duhet të arrijmë në situatën ku të dy palët do të jenë fitues. /albeu.com/

Shtuar më 19/01/2013, ora 11:53

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori