Pengohet mbajtja e shamisë në shkolla
Në Kosove, nxënësit që kanë shami kanë patur probleme, për shkak se nuk janë lejuar të vazhdojnë mësimet pa e hequr atë.

Ka kohë që është lidhur një marrëveshje mes Partisë Demokratike të Kosovës së Thaçit dhe Partisë së Drejtësisë së Ferid Aganit, në bazë të së cilës nxënësit kosovarë do lejoheshin ta mbanin shaminë, shkruan Zëri.

Mirëpo, në realitet ka shumë probleme dhe nuk po respektohet aspak si marrëveshje./albeu.com/
Shtuar më 09/09/2014, ora 11:22
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori