Pendarovski takohet me Thaçin: Kosova dhe Maqedonia, një rrugë drejt Evropës
Stevo Pendarovski ka vizituar Prishtinën dhe gjatë kësaj vizite, ai ka takuar edhe kryeministrin e Kosovës, Hashim Thaçi.

Të dy politikanët kanë folur për proceset integruese mes dyja shteteve dhe kanë vënë theksin tek partneriteti strategjik për të parë së bashku drejt së ardhmes së përbashkët evropiane.

Pendarovski tha se kjo vizitë i shërben konsolidimit të raporteve fqinjësore për të ardhmen e përbashkët drejt Evropës të të dyja shteteve. /albeu.com/

Shtuar më 23/04/2014, ora 17:22
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori