Peja merr çmimin e parë si destinacion turistik botëror
Komuna e Pejës është fituese e vendit të parë si Destinacion turistik nga Organizata Botërore e Turizmit. Rëndësia e kësaj fitoreje, si vendi më i preferuar turistik është se potencialet turistike të qytetit të Pejës po promovohen anë e kënd botës, gjë që tregon seriozitetin e kësaj komune për promovim te bukurive natyrore,resurseve turistike dhe trashëgimisë kulturore te këtij qyteti. /albeu.com/
Shtuar më 10/04/2013, ora 11:07

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori