PDK kandidon Lirak Çelajn për Prishtinën? Tlirak
PDK pritet të kandidojë Lirak Çelajn për komunën e Prishtinës.

Vendimi do të bëhet publik pas mbledhjes së sotme të kryesisë së PDK-së.

Sidoqoftë, dita e sotme është afati i fundit kur partitë duhet zyrtarizuar kandidaturat e tyre për kryetarë komunash, shkruan Express.

Në garën për të parin e Prishtinës që tashmë janë zyrtarizuar janë Shpend Ahmeti, i cili rikandidon për Prishtinën nga radhët e Vetëvendosjes, Arban Abrashi nga LDK-ja, si dhe Arbër Vllahiu nga AAK-ja.
Shtuar më 22/08/2017, ora 15:42
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori