PDK-ja parti e fuqishme dhe unike
Kryetari i Degës së PDK-së në Gjilan, Zenun Pajaziti në mbledhjen me kryetarët e nëndegëve theksoi se të gjithë bashkë do të vazhdojnë të reflektojnë se kanë struktura të qëndrueshme me gatishmëri dhe bindje për të mbajtur frymën e qëndrueshme politike për fitore të PDK-së.

Kjo për arsyen e organizimit dhe funksionimit si parti unike, shkruan express.

“PDK me strukturat e saja, aktivistët dhe përkrahësit e saj do të rikonfirmojë sukseset e saja, për tu treguar të tjerëve që PDK është ajo që ndërton infrastrukturë rrugore e shkollore, PDK është ajo që gjatë qeverisjes së sajë ishte përkrahëse e bujkut në ndarjen e subvencioneve të shumta, PDK realizoi projekte të shumta në arsim, shëndetësi e shumë fusha të tjera për të cilat ka dhënë dëshminë më të mirë në këto mandate qeverisëse e që do t’i vazhdojë edhe në mandatet tjera”, ka thënë Pajaziti.

Ai ka shtuar se PDK-së çdo ditë i ofrohen njerëz të rinj, profesionistë të dalluar e të devotshëm që shprehin admirimin e tyre për faktin se PDK-në e shohin si partinë më të organizuar, më serioze më të përkushtuar e më të përgjegjshme në obligimet dhe detyrat qeverisëse. /albeu.com/
Shtuar më 07/07/2013, ora 16:03
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori