PDK ia "fal" ministrinë LB-së
Pas marrëveshjes së mbrëmshme midis PAN dhe AKR, tashmë po përflitet edhe për ndarjet e dikastereve qeveritare, prej të cilave gjashtë pritet t’i takojnë PDK-së.

Sipas burimeve të Indeksonline, PDK, në bazë të marrëveshjes paraprake me partnerin e koalicionit parazgjedhor, Lëvizjen për Bashkim, kësaj të fundit ka vendosur t’ia ndajë Ministrinë e Diasporës.

Kujtojmë se LB kishte udhëhequr me këtë ministri edhe mandatin e kaluar, përmes kryetarit të saj, Valon Murati.
Shtuar më 05/09/2017, ora 09:02

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori