Paviçeviç: Serbia dhe Kosova janë një
I ashtequajturi oficer për Ndërlidhje mes Kosovës dhe Serbisë, Dejan Paviqeviç është shprehur se pikat kufitare mes Serbisë dhe Kosovës "nuk kanë asnjë lloj vlere".

Sipas tij, vendkalimet mes Serbisë dhe Kosovës do të jenë thjesht administrative dhe asesi kufi shtetesh.

Paviçeviq ka sqaruar se në “vendkalimet administrative”, sidomos në Merdare e në Jarinë ka nevojë objektive për zgjerim objektesh dhe për korsi të shtuara.

“Ajo me çfarë mburremi, është se në këtë proces ia kemi dalë të gjejmë mënyrë për t’i kthyer Kombet e Bashkuara në këtë proces dhe gjithë projektin agjencia e KB-së UNOPS”, ka thënë Paviqeviç për Novosti.

Zyrtari serb theksoi se për qytetarët në vendkalime nuk do të ketë nevojë për pashaporta, por për vetëm letërnjoftime. /albeu.com/
Shtuar më 08/09/2014, ora 11:29

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori