Vëllai i Maradonës reagon me lot në sy: Diego pësoi një atak kardiak
Patriarku Irinej reagon për herë të parë ndaj vrasjes së Ivanovic
Patriarku Irinej në një intervistë televizive ka folur rreth vrasjes së Oliver Ivanovicit gjatë ditës së djeshme para zyrës së tij.

Ai nënvizoi Ivanovic ishte njohës i jashtëzakonshëm i situatave në vend, përkatësisht problemet që kishte Serbia me Kosovën prej kohësh.

“Shumë persona u detyruan të largohen nga Serbia. Ivanovic pati presione të shumta dhe u ekspozua shumë rreziqeve, megjithatë ai asnjëherë nuk u dorëzua, ndonëse kjo kushtoi atij me jetë”, tha Irinej.

Irinej më tej tha se serbët duhet t’i jenë mirënjohës Ivanoviqit si shembulli më i ndritshëm i popullit serbë. Ai ka kontribuar shumë për qytetarët, shtetin dhe kishën serbe.

Ne u kemi dërguar ngushëllime gjithë miqve, familjarëve dhe njerëzve tanë që jetojnë në Kosovë, me shpresën që do të jetojnë në paqe me kombet tjera”, u shpreh Irinej.
Shtuar më 17/01/2018, ora 15:36

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori