Pasi hëngri dhe piu me serbët sot vjen në Kosovë
Ministri i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli, do të jetë sot nikoqir i homologut të tij grek, ministrit të Jashtëm, Nikolaos Kotzias, në kuadër të vizitës së tij zyrtare në Republikën e Kosovës.

Takimi në mes kreut të diplomacisë greke Kotzias dhe atij kosovar, Pacolli do të zhvillohet të enjten, më datë 12 prill në objektin e Ministrisë së Punëve të Jashtme me fillim në ora 14:40.

Të dy ministrat do të kenë një konferencë të përbashkët për media, në ora 15:30.


Shtuar më 12/04/2018, ora 07:31

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori