Pas vizitës së kryetares vijnë aktakuzat e para
Ekaterina Trendafilova, kryetarja e DhomaveSpecializuara, javën e ardhshme do ta vizitojë për herë të parë Kosovën

Zyrtarë të Speciales kanë thënë për “Zërin” se Trendafilova do të ketë takime me zyrtarët kryesorë të Kosovës, do të takojë përfaqësues të shoqërisë civile, etj.

Në anën tjetër analistët politikë në vend vlerësojnë se pas kësaj vizite do të ngrihen aktakuzat e para

Kryetarja e DhomaveSpecializuara, apo siç njihet ndryshe Gjykata Speciale, Ekaterina Trendafilova, gjatë javës së ardhshme për herë të parë pritet ta vizitojë Kosovën.

Zyrtarë të këtij institucioni të drejtësisë kanë bërë të ditur se Trendafilova gjatë vizitës së saj do të zhvillojë takime dypalëshe me zyrtarët kryesorë të vendit, si dhe do t’i takojë përfaqësuesit e shoqërisë civile, të cilët do t’i informojë për zhvillimet e fundit dhe për veprimtarinë e Speciales.

“Gjatë vizitës së saj të parë në Kosovë javën e ardhshme kryetare Trendafilova do të ketë takime dypalëshe të rëndësishme me zyrtarë dhe me organizata shtetërore, si edhe do ta mbajë një fjalë në një veprimtari informuese dhe ndërgjegjësuese për organizatat e shoqërisë civile, të cilat do t’i informojë për të rejat më të fundit në lidhje me veprimtarinë e DhomaveSpecializuara”, ka thënë për “Zërin” Avis Bennes, zëdhënëse e DhomaveSpecializuara, por pa dhënë detaje se me cilët zyrtarë do të takohet Trendafilov.
Shtuar më 17/11/2017, ora 08:42

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori