Pas shembjes së murit, mediat serbe paralajmërojnë ndërtimin e një strukture të re në Veri
Mediet serbe të cilat kanë raportuar shembjen e muritveri të Mitrovicës, kanë thënë se pas rrënimit të tij, sipas planit, së shpejti do të zëvendësohet nga ndërtime të reja.

"Rrëzohet muri, së shpejti konstruksioni i ri", ka shkruar "Tanjug" menjëherë pas rrënimitmurit në Mitrovicë.

"Tanjug" paralajmëron se ky konstruksion do të ndërtohet vetëm dy metra larg nga zona e këmbësorëve dhe se ndërtimi i tij pritet të nisë të martën me 7 shkurt. /albeu.com/
Shtuar më 05/02/2017, ora 14:01

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori