Pas 4 vitesh, gati 44-katëshja
Prishtina pritet të bëhet me ndërtesën më të lartë në rajon.

Një objekt gradaçelë prej 44-katësh ka nisur me ndërtimet që në vitin 2008-të kur investitori ENK GROUP e kishte dhënë si afat raporton ‘038’ në KTV.

Megjithëse u tha se në vitin 2014-të, objekti do të "prekë" qiellin, në fakt deri më tani ai nuk ka mundur të "prekë" as tokën.

Sipas Arjan Hanës, menaxher në ENK, problemet nëntokësore ishin ato që i vonuan punimet.

Kjo, sipas tij, sidomos me faktin që 7 kate tashmë janë ndërtuar nën tokë dhe për largimin e dheut, ku u gropua 300 metra, dhe vendosjen e digave për siguri deri tani janë investuar 50 milionë euro nga 250 milionë sa do të kushtojë tërë projekti. /albeu.com/
Shtuar më 20/08/2014, ora 10:41
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori