Partitë duhet të regjistrohen për zgjedhje
Pëlqej
Nëse duan që të marrin pjesë në votime partitë serbe të veriut duhet që të kryejnë të gjitha procedurat e aplikimit të certifikimit në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve përpra se presidentja të shpallë datën e zgjedhjeve.

Nëse nuk kryejnë të gjitha prosedurat e certifikimit atëherë ato humbasin të drejtën për të qenë pjesëmarrës në këtë proces, shkruan Tribuna.

Ndërkohë që zëdhënësi i presientes, Arbër Vllahiu ka thënë se data e zgjedheve do të bëhet publike pas ratifikimit të marrëveshjes Prishtinë-Beograd.

“Një rreth përfundimtar i konsultimeve të presidentes Jahjaga me partitë politike parlamentare dhe subjektet e tjera politike do të mbahet së shpejti, kuptohet pasi Kuvendi ta këtë ratifikuar marrëveshjen dhe pasi të ketë konstatuar se me cilat ligje do të hyhet në zgjedhje”, ka thënë zëdhënësi Arbër Vllahiu. /albeu.com/
Shtuar më 05/06/2013, ora 10:34
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori