Parashikimi i motit në Kosovë
Vendi ynë gjatë ditës së sotme do të jetë nën ndikimin e masave të ajrit me presion të ndryshueshëm dhe stabil atmosferik.

Në këto kushte meteorologjike do të mbajë mot me diell dhe vranësira të shpërndara.

Sipas IHMK-së, temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 9-12 gradë Celsius, kurse maksimalet e ditës do të lëvizin ndërmjet 23-26 gradë Celsius.

Do të fryjë erë kryesisht nga verilindja me shpejtësi mbi 7m/s.


Shtuar më 06/09/2017, ora 08:07

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori