Para Krishlindjeve ortodokse Irinej shpif për shqiptarët
Kreu i Kishës Ortodokse Serbe, Patriarku Irinej gjatë një interviste sot tha “Zgjerimi i Shqipërisë në kurriz të Serbisë dhe banorëve serb nuk mund të pranohet”.

Ai kritikoj Evropën se po sheh çdo gjë dhe nuk po ndërmerre asgjë ndaj Kosovës.

“Një vend i vogël që dëshiron të zgjerohet dhe për të marrë territorin tonë të shenjët” u shpreh në mënyrë skandaloze Patriarku Irinej.

Kreu i Kishës po ashtu tha se Kosova është nën mbrojtjen e SHBA-ve dhe një pjese të madhe të Evropës.
Shtuar më 06/01/2019, ora 14:31

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori