Pamje të rralla, si u thye Serbia në Koshare (VIDEO)
Janë bërë gati 20 vjet nga Beteja e Koshares, e cila konsiderohet si një nga betejat më të mëdha të luftës së Kosovës.

Në këtë betejë, Brigada 138 “Agim Ramadani”, kishte arritur të thyej kufirin shqiptar-shqiptar, i cili për gati një shekull kishte ndarë shqiptarët.

Në këtë betejë të pranverës së vitit 1999, për gjatë dy muajve ranë dëshmorë 113 luftëtarë të UÇK-së dhe qindra të tjerë u plagosën.

Ju sjellim kujtimet të kësaj beteje nëpërmes videos.


Shtuar më 17/02/2019, ora 11:03

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori