Pamje të reja nga beteja ku shqiptarët mposhtën serbët (VIDEO)
Pëlqej
Pamje të rralla filmkie ku shihet ish-komandanti i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Agim Çeku, gjatë luftimeve në Koshare, në vitin 1999

Beteja e Koshares ishte pjesë e rëndësishme e operacionit sulmues për çlirimin përfundimtarKosovës.

Atje për herë të parë thyhet kufiri Shqipëri-Kosovë dhe ushtria serbe kishte pësuar humbje të mëdha.


Shtuar më 23/07/2018, ora 10:14
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori