Pafuqia për të ndërtuar shtet pa të huajt
Kosova për herë të parë e ka patur mundësinë që ti krijojë vetë institucionet, pa ndërhyrjen e ndërkombëtarëve.

Duke qenë se elita politike nuk po merret vesh dhe vendi është në ngërç, ndërhyrja nga jashtë duket e pashmangshme.

Së fundmi, mbështetje për ndërhyrje ka ofruar Nuland, gjatë një takimi në Nju Jork me presidenten Atifete Jahjaga.

Albert Krasniqi nga Instituti KIPRED, ka shprehur bindjen se klasa politike në vend ka dështuar që të arrijë të gjejë vetë një zgjidhje në kuadër të infrastrukturës ligjore dhe rregullave të lojës të cilat janë në fuqi./albeu.com/

Shtuar më 28/09/2014, ora 11:01
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori