Pacolli, projekte miliona euroshe në Kazakistan (FOTO LAJM)

Kryetari i Aleancës Kosova e Re, Behgjet Pacolli ka paraqitur një projekt madhor, prej miliona eurosh, që po e ndërton kompania që ai ka në ndërtim, Mabetex.

Ky projekt nuk po ndërtohet në Kosovë, por larg, aty ku dhe Pacolli ka prona, në Kazakistan.

Sipas postimit të Pacollit, projekti po realizohet në Astana, kryeqytetin kazak.

Ai ka sqaruar se projekti prej miliona eurosh po ndërtohet në kuadër të Expos 2017. /albeu.com/
Shtuar më 04/08/2014, ora 16:11
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori