Pacolli për Serbinë: Pavarësisht se dikur derdhi gjak, sot është një faktor i rëndësishëm
Ministri i Punëve të Jashtme dhe zëvendëskryeministri i Kosovës, Behgjet Pacolli ëshë munduar të flasë me shumë qetësi dhe është përpjekur të inkurajojë serbët për të pranuar Pavarësinë e Kosovës.

Pacoli ka thënë se Ballkani ka nevojë për stabilitet dhe se Serbia mund të luaj rol konstruktiv.

“Serbia është një faktor shumë i rëndësishëm për ne. Ne e respektojmë Serbinë. Për ne ka rëndësi të madhe sepse janë faktorë të rëndësishëm në Ballkan. Për fat të keq në shekullin e kaluar ishte një faktor shkatërrimi dhe gjakderdhje. Por, ne besojmë se në një të ardhme të afërt do të kemi fqinjësi të mirë si dy shtete të pavarura”, ka thënë Pacoll
Shtuar më 13/10/2017, ora 22:32

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori