Pacolli: Në verë kosovarët udhëtojnë pa viza në Europë
Ministri i Jashtëm, Behgjet Pacolli, ka thënë se pret që deri në verë qytetarët e Kosovës të mund të lëvizin lirshëm, pa viza, në Europë, ndërsa ka uruar të gjithë në dhjetë-vjetorin e pavarësisë së vendit.

Përmes një shkrimi në llogarinë e tij në Facebook, ai ka thënë se në këtë ditë nuk duhen harruar dëshmorët që dhanë jetën për këtë ditë, në veçanti familjen Jashari dhe presidentin Ibrahim Rugova.

“Uroj që të gjithë të festojnë nesër në shtëpitë e tyre dhe jashtë saj në sheshe. Kosova është atdheu ynë që ne e duam para së gjithash. Këtë verë, të gjithë do të jenë në gjendje të udhëtojnë lirishëm në Evropë. Diçka që të gjithë ne kemi qenë duke pritur”. /albeu.com/
Shtuar më 16/02/2018, ora 22:53
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori