Pacolli i lumtur për mosekstradimin e Ballistit
Ismail Morina, i njohur ndryshe si Ballisti ka qenë në burgun e Zagrebit qysh nga 10 qershori i vitit 2017.

Ai ishte arrestuar me kërkesë të shtetit serb, i cili kishte nxjerrë një urdhër-arresti ndërkombëtar për ndalimin e “Ballist” Morinës.

Kjo kërkesë erdhi pas momentit të shumë folur të 14 tetorit të citit 2014, ku me anë të një droni ai kishte shkaktuar trazirë në Beograd.

Pas vendimit të organeve kroate për mos-ekstradimin e tij në Serbi, zëvendëskryeministri dhe ministri i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli, ka shprehur se është shumë i lumtur për mos-ekstradimin e Ismail Morinës.

Pacolli gjithashtu ka falënderuar miqtë kroat, në veçanti ministrin Boshnjakoviq i cili nuk e ka nënshkruar sot vendimin për ekstradim. /albeu.com/
Shtuar më 10/04/2018, ora 18:53
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori