Pacolli hedh poshtë raportimet për marrëveshje me PAN-in
Më herët, në Radio Televizionin e Kosovës u dha lajmi se është arritur marrëveshja mes koalicionit PDK-AKR-NISMA (PAN) dhe Aleancës Kosova e Re (AKR), për krijimin e qeverisë së re.

Por, këtë lajm e ka përgënjeshtruar lideri i AKR-së, Behgjet Pacolli.
“Nuk ka marrëveshje. Unë sapo u ktheva nga Zvicra”, ka thënë Pacolli për Zeri.info.

Së fundmi, anaëtarë të koalicionit PAN kanë thënë se brenda javës që vjen do të krijojnë institucionet e reja, duke u mbështetur në përkrahjen e AKR-së. /albeu.com/


Shtuar më 03/09/2017, ora 21:13

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori