OVL e UÇK: Kush mbështet Tribunalin është shërbyes i Rankoviçit
Kryetari Vetenarëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Smajl Elezaj tha se të gjithë ata që mbështesin krijimin e Gjykatës Speciale janë shërbyes të politikave të Rankoviçit.

"Njollë kanë vetë këta që e kanë dërguar raportin. Këta janë shërbyes të Rankoviçit", tha Elezaj.

Organaizata e Veteranëve të UÇK-së, edhe në një deklaratë para disa ditësh, e pati quajtur raportin antihistorik, jologjik, tendecioz dhe inferior. /albeu.com/
Shtuar më 03/08/2014, ora 10:12
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori