OSBE-ja është teknikisht e gatshme për zgjedhje në Kosovë
Zëdhënësi i OSBE-së, Senad Saboviç, ka thënë se OSBE-ja është teknikisht e gatshme të organizojë zgjedhjet serbe në pjesë të caktuara të Kosovës.

Sipas medieve serbe, Saboviç ka thënë se ende po vazhdojnë konsultimet rreth kësaj çështje dhe s'ka ende asnjë gjë përfundimtare, pasi bazuar në përvojat e kaluara ekziston një pritje, shkruan "Tanjug". /albeu.com/
Shtuar më 26/03/2017, ora 09:42

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori