OSBE dhuron pajisje teknologjike për Akademinë e Sigurisë
Organizata për Siguri dhe Bashkëpunim Evropian ka dhuruar për Akademinë për Siguri Publike në Vushtrri, një donacion të teknologjisë informative: 84 kompjuterë,10 printerë, 3 fotokopje, 2 serverë, 30 telefona digjital.

Pjesë në ceremoninë e shpërndarjes ishin drejtori i Përgjithshëm i Akademisë Ismail Smakiqi, udhëheqës i Administratës dhe Financave në OSBE, Tamas Magda, si dhe zyrtarë të lartë nga OSBE-ja dhe Akademia.

Drejtori Smakiqi e informoi Magda, rreth historikut të Akademisë, si dhe rreth funksionimit të Fakultetit të Sigurisë i cili është në kuadër të Akademisë. Ai falënderoi misionin e OSBE-së në Kosovë për ndihmën e vazhdueshme që kanë dhënë dhe po vazhdojnë të japin në ngritjen e kapaciteteve të Akademisë. /albeu.com/
Shtuar më 17/04/2015, ora 15:28

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori