Organizatat e UÇK dënojnë aktin e arrestimit të policëve
Organizatat e dala nga Lufta e UÇK-së kanë dënuar aktin e arrestimit të dy policëvë të Kosovës duke kërkuar nga qeveria që të risë kapacitet veprimit në pikat kufitare, me qëllim që ato të jenë sa më funksionale dhe të mos lejohen në asnjë mënyrë veprime të tilla poshtëruese.

Sipas deklaratës së tyre Serbia vazhdon të jetë një shtet kriminal i cili iu ka borxh shqiptarëve tokat që i mban nën okupim. /albeu.com/
Shtuar më 01/04/2012, ora 13:54

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori