Opozita: Protestë mbarëpopullore më 9 janar (VIDEO)

Deklarata e kryetarit të AAK-së, Ramush Haradinaj, dhënë për medie pas takimit të zhvilluar sot mes liderëve të subjekteve opozitare.#LVV #AAK #NISMA

Posted by NISMA për Kosovën on 2015-12-15
Liderët opozitarë të mbledhur në një takim në selinë e Nismës për Kosovën kanë bërë të ditur se më 9 janar do të mbajnë një protestë gjithëpopullore në Prishtinë.

Opozitarët kanë komentuar edhe për arrestimet e djeshme ku sipas tyre as këto veprime të pushtetit nuk do t’i ndalojnë në kundërshtimin e marrëveshjeve me Serbinë dhe Malin e Zi.

Kryetari i Nismës, Fatmir Limaj tha se burgosjet nuk do t’i ndalojnë realizimin e opozitës për anulimin e marrëveshjeve dhe kthimin e normalitetit në vend. Kjo situatë sipas Limajt është rrënim i shtetit.

Ndërsa lideri i AAK-së Ramush Haradinaj përsëriti se opozita e bashkuar do të vazhdojë që të kundërshtojë marrëveshjet e dëmshme.

"Insistimi jonë do të jetë i qëndrueshëm", tha Haradinaj.

Ai bëri të ditur se nesër do të ketë manifestim në Pejë, të enjten në Malishevë dhe të shtunën në Prizren. /albeu.com/

Shtuar më 15/12/2015, ora 14:47

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori