Opozita: Protesta e 9 janarit do të jetë masive
Liderët e tri partive opozitare, Visar Ymeri i Vetëvendosjes, Ramush Haradinaj i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës dhe Fatmir Limaj i Nismës për Kosovën gjatë një koference për shtyp kanë deklaruar se presin që në protestën e 9 janarit pjesëmarrja e qytetarëve të jetë masive.

Haradinaj bëri të ditur se protesta do të fillojë para Bibliotekës Kombëtare për të vazhduar para Qeverisë.

Ndërsa, Limaj i ftoi të gjithë qytetarët të marrin pjesë në protestë për t’i kundërshtuar siç tha ai marrëveshjet antikushtetuese.

Ndërkohë Visar Ymeri nga Vetëvendosje tha se përmes protestës do të kundërshtohen të gjitha marrëveshjet antikushtetuese, ndërsa për mundësinë e një qeveri të ardhshme teknike, Ymeri tha se qeveria e ardhshme do të zgjidhet vetëm nga populli. /albeu.com/

Shtuar më 08/01/2016, ora 12:03

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori