Opozita jo koalicionit të gjerë
Faktori politik në Kosovë është në favor të krijimit të një uniteti ndërmjet pozitës dhe opozitës para se Prishtina zyrtare t’i nisë bisedimet e reja me Beogradin, por përjashton mundësinë e krijimit të një koalicioni të gjerë.
Kështu shkruan sot e perditshmja Zëri, sipas së cilës
vetëm një ditë pasi kryetari i Kuvendit të Kosovës, Jakup Krasniqi “lançoi” idenë se për çështjen e bisedimeve nevojitet një koalicion më i gjerë politik ndërmjet pushtetit dhe taborit opozitar, duke kërkuar unitet brenda forcave politike para se të hyhet në bisedimet e reja me Serbinë.

Sias kësaj gazete opozita është në favor të arritjes së konsensusit të përgjithshëm të skenës politike, porse nuk përkrah idenë e ndonjë koalicioni të gjerë, pasi kundërshton çdo dialog politik mes Kosovës dhe Serbisë. /albeu.com/
Shtuar më 13/08/2012, ora 12:06
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori