Opozita bllokon projektligjin për konfiskimin e pasurisë, a do të ndikojë te liberalizimi?
Projektligji për konfisikimin e pasurisë nuk ka kaluar në mbledhjen e sotme të Komisionit për Integrime Evropiane.

Me tri vota për dhe dy abstenime, ky projektligj nuk e ka marrë miratimin prej komisionit.

Mos kalimin e këtij projektligji e mundësuan deputetët opozitar nga LDK, Armend Zemaj bashkë me Smajl Kurteshin dhe Fatmire Kollqaku nga VV.

Ndërsa, Visar Ymeri nga PSD ka abstenuar.

Deputetët që e kundërshtuan këtë projektligj thane se nuk është ai që e kanë pritur të jetë.
Shtuar më 14/11/2018, ora 11:47
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori