Çollaku: BE të marr vendim pozitiv për vizat
Ministri i Integrimeve Evropiane, Bekim Çollaku, ka thënë se ka kërkuar nga Bashkimi Evropian që të merr vendim pozitiv për vizat.

Ai këtë e bëri të ditur në Facebook, duke i komentuar zhvillimet e sotme në Kuvend ku u tërhoq nga pika e rendit të ditës ratifikimi i Demarkacionit.

“Përkundër zhvillimeve të sotme në Kuvendin e Kosovës për tërheqjen nga agjenda të çështjes për ratifikimin e marrëveshjes për shënimin e vijës kufitare ndërmjet Kosovës dhe Malit të Zi, kërkoj nga BE-ja që të merr vendim pozitiv për liberalizimin e vizave për qytetarët e Kosovës”, shkruan Çollaku./Albeu.com/
Shtuar më 01/09/2016, ora 21:07

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori