Oficeri ndërlidhës i Kosovës më 17 korrik në Beograd
Azem Sadiki
Oficeri i ri ndërlidhës i Kosovës nis punën në Beograd më 17 korrik. Sipas gazetës së Beogradit “Novosti”. Sipas gazetës, Sadiku ka marrë instruksione detaje, në mënyrë që të mos bëjë gafe sikur nga pararendësi i tij Lulzim Peci i cili kishte protestuar Beogradi dhe që në publik të japë vetëm deklarata për “misionin e vet teknik” pa vlerësime politike për marrëdhëniet ndërmjet Beogradit e Prishtinës, shkruan Koha Ditore.


"Sadikut i është ndaluar rreptësisht të insistojë se oficerët ndërlidhës kanë status diplomati", shkruan gazeta. /albeu.com/
Shtuar më 09/07/2013, ora 11:39

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori