O’Connell: Të bëhen të ditura rrethanat e vdekjes së Astrit Deharit
Ambasadori britanik Ruairi O’Connell, ka folur për vdekjen e aktivistit të Vetëvendosjes, Astrit Dehari, i cili ndërroi jetë në Burgun e Prizrenit. Ai ka thënë se duhet të sigurohet se ekziston një hetim transparent dhe i shpejt.

Ai përmes një postimi në rrjetin social “Facebook”, ka shkruar se kërkon nga autoritetet e Kosovës që të bëhen të ditura sa më shpejt rrethanat e vdekjesAstrit Deharit.

“Unë i shprehi ngushëllime familjes dhe miqve të Astrit Deharit. Ne kërkojmë nga autoritetet e Kosovës që të na sigurojë se ekziston një hetim transparent dhe të shpejtë në rrethanat e vdekjes së tij”, ka shkruar O’Connell./Albeu.com/
Shtuar më 08/11/2016, ora 19:30
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori