Nuk përjashton garën për president
Edhe pse ka mundur të konfirmojë ose mohoj kandidimin për president, Veton Surroi në një emision në RTK ka lënë gjithçka të hapur në garën për president. Përmendja e tij për kandidat të mundshëm nga LDK-ja, Surroi tha se është balonë provuese e spekulimeve. “Nuk dua t’i kontribuojë kësaj atmosfere spekulative, por gjërat do të jenë më të qartë në fillim të vitit ardhshëm”, ka thënë Surroi duke mos mohuar kandidimin.
Ai e ka kritikuar presidenten Jahjaga për deklaratën e djeshme në Ditëlindjen e PDK-së, duke e parë si anim ndaj një partie të caktuar që nuk do të duhej të bëhej nga Presidentja. Surroi i ka quajtur të pahijshme edhe aksionet e Vetëvendosjes për rrëzimin e kamionëve serbe, duke thënë se dhuna nuk i jep imazh të mirë Kosovës. Ndërkohë, duke folur për “puçin” e famshëm të shoqërisë civile ai ka thënë se gjithçka ka qenë paranojë e pushtetit dhe s’ka pasur asnjë organizim.
Shtuar më 18/10/2011, ora 22:58

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori